блог учителя української мови та літератури Чумакової Тетяни Олександрівни
Отримати посилання
Facebook
X
Pinterest
Електронна пошта
Інші додатки
Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу.
Я впевнена, що ви знаєте значення фразеологізму "бити байдики". Звичайно, так ми говоримо про людину, яка ледарює. Але це ж значення мають ще кілька стійких словосполучень: баглаї бити; давати горобцям дулі; ханьки м’яти; клеїти дурня; ганяти вітер по вулицях; лежні справляти; тинятися з кутка в куток; і за холодну воду не братися. Користуйтеся цими фразеологізмами-синонімами, адже вони збагачують ваше мовлення!
Красиве слово СЕРПАНОК. Та чи всі знайомі з його значенням? 1. Легка прозора тканина. 2. Головний убір заміжньої жінки з прозорої легкої тканини, що має вигляд шарфа. // Легке жіноче покривало. 3. Те саме, що вуаль. 4. Легка, схожа на дим поволока, що обмежує видимість, скрадає обриси кого-, чого-небудь; пелена. // перен. Те, що заважає бачити, сприймати щось чітко, окреслено, виразно. // перен. Ледве помітний прояв якого-небудь настрою, стану і т. ін., який заступає або супроводжує щось інше.
Коментарі
Дописати коментар